Categories


Свяжитесь с компанией Буката
bukat09@gmail.com

Zawór czterodrożny mieszający 1 cal DN 25 - Afriso


  • 7452
  • 2001230074524
  • 0.85 kg

  • Availability: ДОСТУПНІ
  • Price: 1 430,00 грн
  • szt.

  • Tell a friend

OPIS PRODUKTU

ARV 484 - 4-drogowy obrotowy zawór mieszający wykonany z mosiądzu. Wyposażony w pokrętło do regulacji ręcznej.
Zawory 4-drogowe ARV stosowane są jako zawory mieszające z jednoczesnym podniesieniem temperatury powrotu z instalacji przy kotłach na paliwo stałe. Czytelna skala znajdująca się na pokrywce pokrętła umożliwia precyzyjne określenie stopnia otwarcia zaworu. Pogrubiony fragment obwodu pokrętła odzwierciedla położenie zwieradła wewnątrz zaworu. Każdy zawór dostarczany jest z dwoma pokrywkami ze skalą: jedną z podziałką "od 0 do 10", drugą z podziałką "od 10 do 0". Ułatwia to nastawę i odczyt stopnia otwarcia zaworu w różnych pozycjach montażowych. Zawory ARV współpracują z siłownikami ARM o kącie obrotu 90°, co umożliwia automatyzację ich pracy. Mogą być stosowane w instalacjach z czystą wodą lub wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu.

- DN: 25
- Kvs: 12 m³/h
- przyłącze: 1'' GW
- maksymalna temperatura: 110°C
- maksymalne ciśnienie: 10 bar
- materiał korpusu: mosiądz

Jaka jest różnica pomiędzy 3-drogowym oraz 4-drogowym zaworem mieszającym?
Zawory 3-drogowe działają na zasadzie mieszania strumienia wody o wysokiej temperaturze z wodą o niższej temperaturze. Uzyskujemy dzięki temu wymaganą temperaturę w instalacji.

Zawory 4-drogowe posiadają funkcję podwójnego podmieszania strumieni o wysokiej temperaturze z wodą o niższej temperaturze. W wyniku czego otrzymujemy 2 strumienie wody zmieszanej: zasilający instalacje grzewczą oraz powracający do kotła. Skutkuje to podwyższeniem temperatury wody powracającej do kotła co zwiększa jego żywotność.

W którym miejscu, wykorzystując jakikolwiek zawór 3 lub 4-drogowy w funkcji mieszania należy zamontować pompę cyrkulacyjną?
W każdej instalacji wykorzystującej zawory 3-drogowe (np. ARV, ATM, ATV) lub 4-drogowe (ARV) w funkcji mieszania pompę cyrkulacyjną należy zamontować za wyjściem zaworu, tak aby mogła zaciągać zmieszaną wodę z zaworu. Każde inne umiejscowienie pompy może skutkować niepoprawnym działaniem zaworu!