Categories


Свяжитесь с компанией Буката
bukat09@gmail.com

Regulator temperatury, sterownik do kotła ART-C


  • 5728
  • 2001230057282
  • 1.1 kg

  • Availability: НА ЗАМОВЛЕННЯ
  • Tell a friend

Regulator ART C przeznaczony jest do automatycznego załączania i wyłączania pompy obiegowej w instalacjach C.O. z kotłem węglowym lub gazowym zgodnie z zadaną temperaturą, którą nastawia się za pomocą pokrętła. Czujnik w regulatorze mierzy temperaturę wody na zasilaniu instalacji C.O. Po wygaśnięciu kotła regulator wyłącza pompę. Pompowanie wody przy wygaszającym się kotle nie jest zalecane, gdyż woda w kotle chłodzi się szybciej niż w grzejnikach. Regulator posiada dwie lampki. Lampka „Zasilanie” sygnalizuje podłączenie regulatora do gniazda sieciowego. Lampka „Pompa” sygnalizuje pracę pompy.

 

Regulator posiada dwa tryby pracy, które wybiera się przełącznikiem:

- Praca ciągła

- Automat


Tryb "Automat"

Regulator załącza pompę w momencie, kiedy temperatura czujnika osiąga wartość nastawioną pokrętłem. Regulator wyłącza pompę w temp. o około 5°C niższej niż temp. załączenia pompy. W trybie tym regulator wyłącza pompę po wygaśnięciu kotła.


Tryb "Praca ciągła"

Pompa załączona jest ciągle, bez względu na temperaturę czujnika. Tryb ten może służyć do testowania regulatora i pompy oraz do chwilowego ręcznego załączania pompy poza sezonem.


Dane techniczne :

- Napięcie zasilające: ~230 V

- Zakres nastaw temperatury: 25 - 80 °C

- Histereza: ok. 5 °C

- Obciążalność wyjść: 1 A

- Pobór mocy regulatora: 2 W

- Maksymalna temperatura pracy czujnika: 100 °C